Deutsche Bank Polish Masters: Wielki finał pod okiem kamer

Laureaci finałowego turnieju Deutsche Bank Polish Masters 2015
Laureaci finałowego turnieju Deutsche Bank Polish Masters 2015 Golf24/Marek Darnikowski
125 zawodników, trzy emocjonujące rundy finałowe, 18 zwycięzców z kwalifikacją na turniej wyjazdowy w ośrodku Penha Longa w Portugalii, a wszystko na najstarszym polu golfowym w Polsce – First Warsaw Golf w Rajszewie nieopodal Warszawy. Tak w skrócie można podsumować finał nowego amatorskiego cyklu golfowego w Polsce – Deutsche Bank Polish Masters 2015.

Podczas niedzielnej rundy finałowej nie brakowało emocji. Zawodnikom przez większość dnia towarzyszyły intensywne opady deszczu, a rywalizacja we wszystkich kategoriach handicapowych trwała do ostatniego dołka. 18 najlepszych golfistów wystąpi na początku przyszłego roku w turnieju wyjazdowym, który odbędzie się w luksusowym ośrodku Penha Longa w Portugalii.

W najważniejszej kategorii (HCP 0-10) triumfował Marcin Dudziński (+7). Organizatorzy turnieju na czas finału stworzyli dodatkową grupę dla rozpoznawalnych pasjonatów golfa i zaproszonych gości, w której rywalizowali m.in. ambasadorzy turnieju – Mariusz Czerkawski i Tomasz Iwan. Bezkonkurencyjny okazał się jednak Zdzisław Frańczak (-7).

„Przyznam, że jestem bardzo zmęczony po trzech dniach rywalizacji. Finał stanowił spore wyzwanie, a sam turniej to znakomita promocja golfa w Polsce. Mam nadzieję, że takich turniejów będzie w naszym kraju coraz więcej", przyznał Zdzisław Frańczak.

Na drugim miejscu uplasował się senator Grzegorz Czelej, mediom znany raczej z… sukcesów szachowych.

„Rzeczywiście jestem lepszym szachistą niż golfistą. Jako młody chłopak plasowałem się w krajowej czołówce i choć później nie miałem już czasu na królewską grę to wiele szachom zawdzięczam. Golf poznałem przez przypadek w ubiegłym roku, pasją zaraził mnie Peter Bronson”, wspominał. Ocenił, że kluczem do sukcesu była koncentracja pierwszego dnia, podczas której polityk rozegrał najlepszą w swojej karierze rundę.
Michał Michałowski (-2) okazał się najlepszy w kategorii HCP 15-20. „Udało mi się skutecznie zaatakować ostatniego dnia i wskoczyłem na najwyższy stopień podium. Szczególnie cieszy mnie, że sukces osiągnąłem na polu, na którym zaczynałem swoją przygodę z tym sportem. Jest to dla mnie zatem fajny, sentymentalny powrót”, powiedział Michałowski.

Finałową rundę turnieju relacjonował na żywo TVP Sport.

„Dzisiaj wszyscy rywalizujący amatorzy mogli poczuć się jak zawodowcy, a to za sprawą telewizji, która transmitowała przebieg finału. To fenomenalna sprawa. Dla wielu osób to była wręcz jedyna okazja, aby na ekranach całej Polski wystąpić w roli sportowca. Świetna impreza, ciekawa koncepcja, fajny cykl zawodów, ogólnie same plusy”, komentował Tomasz Iwan.Finałowy turniej Deutsche Bank Polish Masters zakończył krajową rywalizację w ramach cyklu. Wydarzenie odbyło się na polu First Warsaw Golf w Rajszewie nieopodal Warszawy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...