Finał popularnego cyklu golfowego już w tym tygodniu. Zagrają m.in. Iwan i Czerkawski

Golf24/Marek Darnikowski
Już w tym tygodniu rozpocznie się finałowy turniej golfowego cyklu Deutsche Bank Polish Masters. Pierwsza edycja serii spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem golfistów, a w finałowych rozgrywkach zagrają znani pasjonaci tego sportu, m.in. Mariusz Czerkawski, Tomasz Iwan, czy Michał Ligocki.

Deutsche Bank Polish Masters 2015 to nowy rozdział w historii polskiego golfa. Cykl siedmiu turniejów dla amatorów zrzeszający całe środowisko golfowe w naszym kraju. Pierwsza odsłona rywalizacji odbyła się 31 maja na polu golfowym Toya GCC we Wrocławiu. W trakcie całego sezonu golfowego, czołowi zawodnicy w kraju wzięli udział w sześciu turniejach
na najbardziej prestiżowych obiektach w Polsce. Poza Toya G&CC, cykl zawitał na First Warsaw Golf, Kalinowe Pola, Rosa Private GC, Sierra GC oraz Krakow Valley. Ambasadorami Deutsche Bank Polish Masters zostali znani i lubiani pasjonaci golfa oraz jego wielcy popularyzatorzy – Mariusz Czerkawski i Tomasz Iwan.Krajowy finał cyklu odbędzie się w dn. 18-20 września na najstarszym polu golfowym w Polsce – First Warsaw Golf w Rajszewie nieopodal Warszawy. O emocje zadba kanał TVP Sport, który przeprowadzi pierwszą transmisję z turnieju amatorskiego rozgrywanego w Polsce. Początek transmisji w niedzielę o godz. 14:05.

Do wielkiego finału awansowali prawdziwi Mastersi, czyli najlepsi zawodnicy spośród pięciu grup handicapowych. Wówczas, powstanie również dodatkowa, szósta kategoria z udziałem rozpoznawalnych pasjonatów golfa. Najlepszych 18 golfistów otrzyma zaproszenie na turniej
wyjazdowy, który odbędzie się w pierwszej połowie 2016 r. w luksusowym ośrodku Penha Longa w Portugalii.


Deutsche Bank Polish Masters skupia najbardziej prestiżowe kluby golfowe, gwarantuje największe emocje zrzeszające całe środowisko tego sportu w kraju oraz zapewnia organizację na najwyższym światowym poziomie, za którą odpowiada największa w kraju agencja golfowa – Golf24. Turnieje są rozgrywane w systemie stroke play netto, co stanowi dla zawodników duże wyzwanie, ponieważ wymaga maksymalnej koncentracji na każdym dołku.

Deutsche Bank Polish Masters to jakość, jakiej w Polsce jeszcze nie było. Mastersi zagrają w trzydniowym finale krajowym transmitowanym w TVP Sport. Myślę, że dla każdego amatora to niecodzienne i ciekawe doświadczenie, móc zobaczyć później transmisję turnieju z własnym udziałem. Zwłaszcza w scenerii First Warsaw Golf, jednego z najpiękniejszych pól golfowych w Polsce – mówi Jacek Gulmantowicz, Prezes Golf24 oraz organizator Deutsche Bank Polish Masters.

Sponsorem tytularnym wydarzenia jest Grupa Deutsche Bank, która od niemal 10 lat wspiera rozwój dyscypliny w Polsce. Przyświeca jej hasło „Passion to perform” idealnie wpisujące się w ideę oraz filozofię najbardziej emocjonującego cyklu golfowego w Polsce.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...