InPost Paczkomaty najlepszy w konkursie Polish Masters of Business

Golf24/Marek Darnikowski
Aż 21 nagród i 9 wyróżnień zostały przyznane podczas pierwszej edycji Polish Masters of Business. Gala towarzyszyła najważniejszemu turniejowi golfowemu sezonu – Deutsche Bank Polish Masters, a została zorganizowana przy współpracy merytorycznej z wywiadownią Bisnode oraz magazynami „Harvard Business Review Polska” i „Forbes”.

Podczas wydarzenia nagrodzono firmy, które nie tylko corocznie generują wysokie dochody, ale cały czas rozwijają się i mają wysoką dynamikę wzrostu przychodów. Analizie zostało poddanych 75.000 firm (przeprowadziła ją wywiadownia gospodarcza Bisnode), z czego w każdym regionie Polski nominowanych zostało 20 najlepszych firm. Zwycięzców z poszczególnych regionów wybrała kapituła złożona z Leszka Niemyckiego, Wiceprezesa Deutsche Bank Polska S.A., Andrzeja Jacaszka, wydawcy magazynu Harvard Business Review, Witolda Jankowskiego, redaktora naczelnego Harvard BRP, Marcina Warszewskiego, dyrektora generalnego Liberty Ubezpieczenia, Nielsa Kowollika, prezesa Mercedes-Benz Polska, Jarosława Chudziaka, Wiceprezesa Accenture, Andrzeja Osińskiego, Prezesa Bisnode Polska oraz Piotra Przewrockiego Prezesa Fineus.

- Jako partnera i głównego sponsora gali Polish Masters of Business szczególnie cieszy nas, że nagrody otrzymały firmy, które nie tylko z powodzeniem realizują swoje cele biznesowe, ale robią to w sposób niezwykle dynamiczny. Deutsche Bank od wielu lat wspiera firmy w ich dążeniu do bycia coraz lepszymi i coraz bardziej konkurencyjnymi, dlatego cieszę się, że takie też przedsiębiorstwa znalazły się w gronie laureatów konkursu Polish Masters of Business – powiedział Wiceprezes Zarządu Deutsche Bank Polska S.A., Leszek Niemycki.

Ostatecznie nagrodzonych zostało po 3 zwycięzców w każdym regionie, jednak w wielu przypadkach rywalizacja była na tyle wyrównana, że Kapituła postanowiła wyróżnić dodatkowo więcej firm, a także przyznać 2 nagrody specjalne dla przedsiębiorstw i osób szczególnie zasłużonych dla polskiej gospodarki.
Dwie nagrody specjalne powędrowały do dwóch zdecydowanych liderów w swoich branżach. Pierwsza z nich trafiła do firmy, która z powodzeniem rywalizuje na rynku globalnym i na swoim koncie ma wiele spektakularnych sukcesów na arenie międzynarodowej. Nagrodę dla CI Games S.A., czołowego producenta gier komputerowych i twórcy takiego hitu jak seria „Sniper: Ghost Rider” odebrał Marek Tymińki, Prezes Zarządu CI Games S.A.. Laureatem drugiej została grupa spółek, która corocznie dystrybuuje blisko miliard egzemplarzy gazet i może poszczycić się niekwestionowana pozycją lidera m.in. dystrybucji prasy w Polsce – nagrodę dla firmy Kolporter odebrał Prezes Zarządu Krzysztof Klicki.

Grand Prix konkursu jednogłośnie przyznane zostało firmie Inpost Paczkomaty z Krakowa. Nagrodę odebrał Dyrektor Zarządzający Jakub Ratajczak.

- Paczkomaty InPost bez wątpienia zrewolucjonizowały polski rynek dostaw paczek, zwłaszcza w obszarze e-commerce. Na stałe zmieniły oblicze branży pocztowo-kurierskiej i wpisały się w przyzwyczajenia Polaków – odpowiadając na potrzebę nieograniczonej dostępności 24/7 w dogodnej lokalizacji. Dzisiaj doświadczenia zdobyte na rodzimym rynku wykorzystujemy podczas naszej międzynarodowej ekspansji – okazuje się, że Polacy jako jedni z pierwszych mieli szansę na doświadczenie komfortu, jaki dają automatyczne terminale do odbioru paczek. Mamy jeszcze wiele pomysłów, jak usprawnić i zautomatyzować inne sektory usługowe proponując nowatorskie rozwiązania logistyczne, a każda nagroda dodatkowo motywuje nas do działania – powiedział po gali Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

Pełna lista nagrodzonych w konkursie.

Region Północny – nagrody wręczył Wiceprezes Accenture Jarosław Chudziak

1. miejsce – VTS Sp. z o.o. z Gdańska
2. miejsce – Radpol S.A. z Człuchowa
3. miejsce – Lacroix Electronics Sp. z o.o. z Kwidzyna

Wyróżnienia:
BART Sp. z o.o. – producent tektury falistej i opakowań.
Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A.

Region Północno-Zachodni – nagrody wręczył Jerzy Szymański, Prezes Włodarzewska S.A. oraz Sobienie Królewskie G&CC

1. miejsce – PayU S.A.
2. miejsce – Nord Napędy Zakłady Produkcyjne Sp z o.o. z Nowej Soli
3. miejsce – INEA S.A. z Poznania

Wyróżnienia:
1. BSC Drukarnia Opakowań S.A. z Poznania
2. Florentyna

Region Centralny – nagrody wręczył p.o. redaktora naczelnego magazynu „Forbes” Jacek Pochłopień

1. miejsce – ZAP Sznajder Batterien S.A. z Piastowa
2. miejsce – Instytut Lotnictwa z Warszawy
3. miejsce – Jungheinrich Polska Sp. z o.o.

Region Północno-Zachodni – nagrody wręczył Marcin Warszewski, dyrektor generalny Liberty Ubezpieczenia

1. miejsce – Dr Schneider Automotive Polska Sp. z o.o. z Radomierza
2. miejsce – Merida Sp. z o.o. z Wrocławia
3. miejsce – Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu

Wyróżnienie:
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

Region Południowy – nagrody wręczył Prezes Zarządu Bisnode Polska Andrzej Osiński

1. miejsce – Inpost Paczkomaty Sp. z o.. z Krakowa.
2. miejsce – Zaklad Wyrobów Metalowych Strumet Sp. z o.o. ze Strumienia.
3. miejsce – Zakłady Kablowe Bitner z Krakowa.

Wyróżnienia:
1. Aqua S.A. z Bielska-Białej
2. Atal S.A. z Cieszyna

Region Wschodni – nagrodę wręczył Andrzej Jacaszek, wydawca Harvard Business Review Polska

1. miejsce – Metal Fach Sp. z o.o. z Sokółki
2. miejsce – A.C. S.A. z Białegostoku
3. miejsce – ATI ZKM Forging Sp. z o.o. ze Stalowej Woli

Wyróżnienie:
Arhelan Burzyńscy S.J. z Bielska Podlaskiego – sieć marketów spożywczych.

Grand Prix konkursu głosem członków kapituły zdobyła firma Inpost Paczkomaty
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
  • ZOBACZ TAKŻE:
  • Golf
Trwa ładowanie komentarzy...